18 бесплатни картички за Денот на вљубените за печатење

  • Споделете Го Ова
Cathy Daniels

Во оваа статија, ќе најдете 18 бесплатни картички за Денот на вљубените за деца и возрасни за печатење. Не грижете се, ова дефинитивно не е трик. Не треба да креирате никакви сметки или да се претплатите за да ги користите. Големината на картичката (една страница) за деца е 3,5 x 4,5 инчи и за возрасни е 5 x 7 инчи.

Датотеките за преземање се во PDF формат. Десната страна е предниот капак, а левата страна е задниот капак. Внатрешната страница е празна, па ако сакате свиткана картичка, едноставно побарајте од печатницата да додаде дополнителна страница од 7 x 4,5 за детската картичка и 10 x 7 за возрасните.

Ако сакате која било од картичките што ги дизајнирав, слободно користете ги и споделете ги со вашите пријатели 😉

Картичка за Денот на вљубените за деца

Ова се неколку слатки опции за деца, но ако сакате да ги користите нив за возрасни, вие сте повеќе од добредојдени да го сторите тоа 🙂

Преземи „You&Me“

Преземи „Two Cute Hearts“

Преземи „You Got My Heart“

Преземи „Full of Love“

Преземи „Love Birds“

Преземи „Lovely Day“

Преземи „Супер херој“

картичка за Денот на вљубените за возрасни

Картиката за Денот на вљубените не мора да биде розова или црвена, јас создадов неколку различни бои и стилови опции за различни преференции.

Преземи „LOVE“

Преземи „Среќен Ден на вљубените во сино“

Преземете ја „Live LoveLaugh”

Преземи ја „You Are My Sunshine“

Преземи ја „За тебе“

Преземи ја „Be Mine“

Преземи ја „Say Love You“

Преземете го „Pattern of hearts“

Преземете „Stuck With Me“

Преземете „Take My Heart“

Преземете ја „Love is in the air“

Можете и да испечатите двострана картичка или да ја испратите дигитално, што супер го препорачувам за да се биде еколошки 🙂

Совети: кога ја печатите картичката, замолете ја печатницата да додаде 3 мм крварење за да бидете сигурни дека областа за уметничко дело нема да биде отсечена.

Се надевам дека оваа објава ќе ви помогне да најдете картичка за љубов за вашата сакана. Можете да ги користите и за други пригоди како годишнини.

Јас сум Кети Даниелс, експерт за Adobe Illustrator. Го користам софтверот од верзијата 2.0 и создавам упатства за него од 2003 година. Мојот блог е една од најпопуларните дестинации на интернет за луѓе кои сакаат да научат Illustrator. Покрај мојата работа како блогер, јас сум и автор и графички дизајнер.