Si të luani Clash Royale në Mac (Udhëzues hap pas hapi)

  • Shperndaje Kete
Cathy Daniels

Pavarësisht nëse jeni student kolegji ose një i rritur që punon, jeta mund të bëhet mjaft stresuese. Ndonjëherë thjesht duhet të bëni një pushim, të lini mënjanë përgjegjësitë tuaja dhe të qetësoheni. Një nga mënyrat e mia të preferuara për të pushuar është të luaj lojëra — dhe një nga më të njohurat është Clash Royale, një lojë celulare me mbi 120 milionë lojtarë.

Clash Royale është një lojë video me nxitim kullash që kombinon elemente të letrave -koleksion, mbrojtje nga kulla dhe lojëra të stilit të arenës së betejës me shumë lojtarë në internet (MOBA). Ndërsa ka një shkallë renditjeje për t'u ngjitur në lojë, çdo ndeshje zgjat vetëm rreth 2 minuta. Kjo do të thotë që vendosja e një loje gjatë pushimit është e lehtë.

Pse të luani Clash Royale në Mac tuaj në vend të telefonit tuaj?

Ka disa arsye: E para dhe më e rëndësishmja është për shkak të ekranit më të madh. Luajtja e Clash Royale në Mac gjithashtu i bën kontrollet në lojë më të lehta, pasi nuk keni nevojë të përdorni gishtat për të shtypur butona të vegjël. Është gjithashtu një zgjidhje e shkëlqyer nëse nuk keni një smartphone ose tablet që mbështet aplikacionin Clash Royale.

Si mund të luani Clash Royale në Mac tuaj?

Për shkak se Clash Royale nuk ofron një aplikacion macOS, duhet të përdorni një emulator për ta luajtur atë në Mac tuaj. Një emulator mundëson që një sistem kompjuterik të imitojë funksionet e një sistemi tjetër kompjuterik, d.m.th. lejon Mac iOS të imitojë Android në mënyrë që të mund të luani Clash Royale në Mac tuaj. Ne do t'ju tregojmë se si ta bëni këtë me dy prejemulatorët më të njohur.

Metoda 1: Nox App Player

Nox App Player është një emulator Android që ju lejon të luani lojëra celulare në Mac tuaj.

Hapi 1: Shkarkoni Nox App Player.

Shkoni te //www.bignox.com/ dhe shkarkoni Nox App Player.

Hapi 2: Hapni Nox Luajtësi i aplikacionit.

Pas lëshimit të Nox App Player, do të drejtoheni te ndërfaqja që shfaqet më poshtë.

Hapi 3: Hapni Google Play Store .

Siç mund ta shihni, emulatori funksionon si një telefon celular Android. Tjetra është të hapni Google Play Store. Për ta bërë këtë, filloni duke klikuar Google.

Tjetra, klikoni Play Store . Ky është versioni Android i App Store.

Më pas do të pyeteni nëse zotëroni një llogari Google. Nëse nuk keni një llogari ekzistuese Google, duhet të shkoni dhe të krijoni një para se të vazhdojmë. Për ta bërë këtë, klikoni E re . Nëse tashmë keni një llogari Google si unë, klikoni Ekzistuese.

Hapi 4: Hyni në Google Play Store.

Pasi të keni klikuar Ekzistuese , do t'ju duhet të vendosni adresën tuaj të emailit dhe fjalëkalimin për t'u identifikuar.

Hapi 5: Instaloni 'Clash Royale'.

Pas hyrjes me sukses, kërkoni për Clash Royale në Play Store. Shkruani 'Clash Royale' në shiritin e kërkimit. Clash Royale duhet të shfaqet në krye si rezultati i parë. Klikoni mbi të.

Tjetra, kliko Instalo .

Do t'ju kërkohet një konfirmim. Klikoni Prano .

Shkarkimi juaj do të fillojë. Pasi të shkarkohet Clash Royale, klikoni Hap për të nisur aplikacionin.

Metoda 2: Bluestacks

Emulatori i dytë që mund të përdorni është BlueStacks. Është emulatori më i vjetër dhe më i vendosur për Android. Mund ta gjeni pak më pak miqësor për përdoruesit sesa Nox App Player.

Hapi 1: Shkarkoni Bluestacks.

Së pari, shkoni te //www.bluestacks.com / dhe shkarkoni Bluestacks.

Hapi 2: Hapni Bluestacks.

Pas lëshimit, do të drejtoheni te ndërfaqja që tregohet më poshtë.

Ngjashëm me Nox App Player, do t'ju duhet një llogari Google për Bluestacks.

Hapi 3: Shkarkoni Clash Royale.

Pas hyrjes me sukses, do të drejtoheni në faqen kryesore. Shkruani 'Clash Royale' në shiritin e kërkimit dhe klikoni në rezultatin e saktë.

Tjetra, klikoni Instalo për të shkarkuar Clash Royale.

Vetëm si Nox App Player, klikoni Prano kur ju kërkohet. Pasi të ketë përfunduar shkarkimi i aplikacionit, hapeni atë.

Si e transferoni llogarinë tuaj Clash Royale në kompjuterin tuaj?

Në këtë pikë, kur të keni nisur Clash Royale në Mac tuaj, do të keni vënë re se keni një llogari krejt të re dhe i gjithë përparimi juaj në telefonin tuaj celular nuk është transferuar. Normalisht, kalimi midis kompjuterit dhesmartphone juaj do të thotë që ju duhet të filloni nga e para. Për fat të mirë, ekziston një mënyrë për të transferuar llogarinë tuaj në kompjuterin tuaj. Për ta bërë këtë, do t'ju duhet një llogari Supercell.

Hapi 1: Regjistrohuni për ID SuperCell në celularin tuaj.

Nëse nuk e keni tashmë një të tillë, regjistrohuni për një ID Supercell në celularin tuaj duke klikuar në ikonën Cilësimet në këndin e sipërm djathtas (Supercell është kompania mëmë e Clash Royale).

Klikoni në butonin më poshtë SuperCell ID .

Klikoni Vazhdo .

Do të drejtoheni në faqen tjetër. Thjesht shkruani emailin tuaj dhe klikoni Regjistrohu .

Më pas, një kod verifikimi 6-shifror do të dërgohet në emailin që futët në hapin e mëparshëm. Hyni në emailin tuaj për të marrë kodin, futeni atë dhe klikoni Dërgo .

Klikoni Në rregull dhe llogaria juaj Clash Royale do të lidhet me sukses me një ID Supercell. Tani, thjesht bëni të njëjtën gjë në emulatorin në Mac tuaj.

Hapi 2: Lidhu me ID-në tënde Supercell nga Mac-i juaj

Së pari, identifikohu në emulatorin tuaj dhe klikoni në ikonën Cilësimet në këndin e sipërm djathtas pas lëshimit të Clash Royale.

Klikoni në E shkëputur nën Supercell ID për t'u lidhur me llogarinë tuaj.

Do të drejtoheni në faqen e treguar më poshtë. Klikoni Identifikohu .

Fut adresën e emailit që ke lidhur me llogarinë tënde të Supercell ID dhe më pas kliko Hyni Hyni .

Kjo është e gjitha! Llogaria juaj e Clash Royale do të rikthehet. Tani mund të luani Clash Royale në Mac tuaj.

Siç mund ta shihni, i gjithë procesi është mjaft i thjeshtë. Nëse keni ndonjë mendim apo pyetje, mos ngurroni të lini një koment më poshtë!

Unë jam Cathy Daniels, një eksperte në Adobe Illustrator. Unë e kam përdorur softuerin që nga versioni 2.0 dhe kam krijuar mësime për të që nga viti 2003. Blogu im është një nga destinacionet më të njohura në ueb për njerëzit që duan të mësojnë Illustrator. Përveç punës sime si blogere, unë jam gjithashtu një autor dhe një dizajner grafik.