7 Regjistruesit më të mirë të zërit dixhital në 2022 (Udhëzuesi i blerësit)

 • Shperndaje Kete
Cathy Daniels

Nëse jeni në treg për një regjistrues zëri dixhital, do të gjeni shpejt qindra për të zgjedhur dhe mund të mos keni kohë për t'i vlerësuar ato. Kjo është arsyeja pse ne jemi këtu për t'ju ndihmuar.

Në këtë udhëzues, ne do t'ju tregojmë se çfarë të kërkoni dhe do t'i hedhim një sy më të mirëve në dispozicion për t'ju ndihmuar të gjeni atë që i përshtatet nevojave tuaja. Këtu është një përmbledhje e shpejtë e rekomandimeve tona:

Nëse jeni duke kërkuar për performuesin më të mirë të gjithanshëm , nuk mund të gaboni me Sony ICDUX570. Është zgjedhja jonë kryesore sepse performon jashtëzakonisht mirë në çdo fushë. ICDUX570 është një regjistrues i gjithanshëm që mund të përdoret për shumë aplikacione: regjistrimi i shënimeve zanore në një dhomë të qetë, regjistrimi i një profesori në një sallë leksionesh dhe madje regjistrimi i një folësi në një konferencë shtypi të zhurmshme. Ai madje mund të regjistrojë muzikë me rezultate cilësore, megjithëse nuk është krijuar për ta bërë këtë.

Nëse je një audiofil ose muzikant , shiko Roland R-07. Është zgjedhja jonë më e mirë për aplikacione specifike për muzikën për shkak të aftësisë së tij të regjistrimit me cilësi të lartë dhe veçorive të përparuara të përshtatura për regjistrimin e muzikës. R-07 performon mirë edhe në aplikacionet zanore, kështu që muzikantët mund të mbajnë gjurmët e atyre teksteve që mendojnë kur nuk janë në studio.

Zgjedhja jonë e buxhetit , EVISTR 16 GB , është një zgjidhje e shkëlqyer me kosto të ulët për këdo që ka nevojë për një regjistrues zëri. Është i lehtë për t'u përdorur dhe ka veçori për pothuajse çdo aplikacion.

Ndërsaons.

 • Regjistron në formatin MP3 me 128Kbps ose 64kbps
 • Regjistron skedarë WAV me 1536 Kbps
 • 16Gb hapësirë ​​ruajtëse ju lejon të ruani mbi 1000 orë audio
 • <10 10>Slota e kartës SD për ruajtje shtesë
 • Përputhshme me Windows dhe Mac
 • Trup metalik të qëndrueshëm
 • E lehtë për t'u përdorur
 • Ndërfaqja USB dhe karikimi
 • Modaliteti i aktivizimit me zë regjistron vetëm kur ka zë të pranishëm
 • Siç mund ta shihni, kjo pajisje ka disa veçori mbresëlënëse. Përveç çmimit, një nga gjërat më të mira të EVISTR është sa e lehtë është për t'u përdorur. Mund të filloni regjistrimin menjëherë nga kutia. Kapaciteti i tij i madh i ruajtjes do të thotë që keni shumë kohë përpara se të shqetësoheni për pastrimin e skedarëve tuaj të vjetër.

  Me funksionin e aktivizimit të zërit të aktivizuar, EVISTR ju ndihmon të kurseni edhe më shumë hapësirë. Do të regjistrojë vetëm kur dikush është duke folur, pastaj do të fiket kur të ketë heshtje.

  EVISTR 16GB është një regjistrues i vogël i bukur për një çmim fantastik. Edhe nëse keni nevojë të blini një nga regjistruesit më të shtrenjtë për pjesën më të madhe të punës suaj, mund të dëshironi një prej tyre si rezervë për regjistruesin tuaj të nivelit të lartë.

  Regjistruesi më i mirë dixhital i zërit: The Competition

  Tregu i regjistruesve dixhital është i madh dhe ka shumë konkurrentë. Vetëm Sony ka mjaft modele për të garantuar një artikull të vetëm. Le të hedhim një vështrim në disa nga konkurrenca nga prodhues të ndryshëm.

  1.Olympus WS-853

  Olympus WS-853 është një regjistrues zëri i shkëlqyeshëm gjithëpërfshirës që është i mbushur me veçori, performon mirë dhe regjistron tinguj me cilësi të mirë. Këtu janë disa veçori që ofron.

  • 8 Gb hapësirë ​​ruajtëse të brendshme për 2080 orë regjistrim
  • Formati i skedarit MP3
  • Sloti i kartës Micro SD që të mund të shtoni më shumë hapësirë
  • Lidhja direkte USB nuk kërkon kabllo
  • Kontroll i rregullueshëm i shpejtësisë së riprodhimit nga 0.5x në 2.0x
  • Mikrofon i vërtetë Stereo me dy mikrofona të pozicionuar 90 gradë
  • Modaliteti automatik mund të rregullojë automatikisht ndjeshmërinë e mikrofonit
  • Filtri i anulimit të zhurmës largon zhurmën e padëshiruar të sfondit
  • Madhësia e vogël, kompakte
  • Përputhshëm me PC dhe Mac

  WS-853 do t'u përshtatet nevojave të shumicës së njerëzve dhe ka disa veçori që e bëjnë atë një konkurrent të fortë. Disa negative e pengojnë atë të ngrihet në krye të listës sonë. Ekrani LCD është i vështirë për t'u lexuar për shkak të tekstit të tij të vogël dhe mungesës së ndriçimit. Altoparlanti i riprodhimit nuk ka cilësi të shkëlqyer të zërit, por ky nuk është problem nëse përdorni një altoparlant të jashtëm ose transferoni audion në një pajisje tjetër.

  Një dobësi tjetër e kësaj njësie është se regjistron vetëm në format MP3. Shumica e çështjeve nuk janë një punë e madhe; nëse i gjeni disa nga veçoritë e tjera më kritike, kjo mund të jetë ende një zgjidhje e zbatueshme.

  2. Sony ICD-PX470

  Nëse jeni duke kërkuar për një zgjedhje buxhetore dhe endeduan emrin Sony, Sony ICD-PX470 është një zgjedhje e shkëlqyer. Ka gjithçka që mund të kërkoni në një regjistrues zëri bazë dhe më shumë. Çmimi është një nuancë më i lartë se zgjedhja jonë e buxhetit, kjo është arsyeja pse nuk ishte fituesi, por nëse jeni të gatshëm të shpenzoni vetëm disa dollarë më shumë, ia vlen t'i hidhni një sy.

  • Lidhja direkte USB e bën të lehtë transferimin e skedarëve tuaj.
  • 4 Gb memorie të integruar
  • Sloti i micro SD ju lejon të shtoni 32 Gb memorie
  • 55 orë jetëgjatësi baterie
  • Diapazoni i rregullueshëm i mikrofonit
  • Reduktimi i zhurmës në sfond
  • Regjistrimi stereo
  • Formatet e regjistrimit MP3 dhe Linear PCM
  • Kërkimi në kalendar të ndihmon të gjesh regjistrime nga një datë specifike.
  • Kontrolli i zërit dixhital të lejon të ngadalësosh ose përshpejtosh regjistrimin për të ndihmuar me transkriptimin manual të të folurit.

  ICD-PX470 është një produkt i shkëlqyeshëm për këdo që kërkon një regjistrues me cilësi të jashtëzakonshme me një çmim buxhetor. Ai është madje i disponueshëm në një version më pak të kushtueshëm, vetëm mono, nëse nuk shqetësoheni për regjistrime stereo.

  3. Zoom H4n Pro 4

  Ashtu si dy kategoritë e tjera që kemi paraqitur, audiofilët dhe muzikantët kanë gjithashtu opsione të tjera për regjistruesit dixhitalë. Zoom H4n Pro 4 është një zgjedhje e shkëlqyer që regjistron audio me besnikëri të lartë që do të jetë mbresëlënëse për pothuajse çdo vesh. Ky gjithashtu ka një bollëk karakteristikash për t'ju ndihmuar t'i merrni atoregjistrime me cilësi të lartë.

  • Regjistrim me katër kanale 24 bit, 96 kHz
  • Mikrofona Stereo X/Y që mund të përballojnë deri në 140 dB
  • Dy XLR/ Hyrjet TRS me lidhëse kyçëse
  • Ndërfaqja e audios USB 4 in/2
  • Përforcuesit me zhurmë të ulët krijojnë një dysheme me zhurmë shumë të ulët
  • procesor FX me emulim kitarë/përforcues basi , ngjeshja, kufizimi dhe reverb/vonesa
  • Regjistron drejtpërdrejt në kartat SD deri në 32 GB
  • Trupi ergonomik i gomuar e bën të lehtë mbajtjen dhe shumë të fortë

  H4n është një regjistrues i teknologjisë së lartë që është i shkëlqyeshëm për muzikantët. Ekzistojnë gjithashtu modele H5 dhe H6 të disponueshme që ju japin edhe më shumë veçori për të punuar. Ju do të paguani më shumë për këto modele, prandaj sigurohuni që t'i hidhni një sy veçorive të tyre për t'u siguruar që ato ia vlejnë investimin tuaj.

  Ka disa gjëra rreth këtij regjistruesi që e penguan atë të jetë një nga tanët zgjedhjet kryesore. Një prej tyre është se mikrofonët janë aq të ndjeshëm sa shumica e njerëzve thonë se duhet të përdorin një boom me të. Nëse e mbani në duar, do të marrë tinguj shushurimës nga trajtimi i pajisjes. Një tjetër pengesë për këtë është se mund të duhen 30-60 sekonda për t'u ndezur. Nëse jeni me nxitim për të regjistruar diçka, mund ta humbisni atë në kohën kur pajisja të jetë gati për regjistrim.

  Nëse jeni një entuziast i vërtetë audio, Tascam DR-40X është një tjetër që duhet të shikoni në. Është një regjistrues tjetër 24-bitësh që ka shumëveçori si për profesionistët ashtu edhe për amatorët.

  4. Tascam DR-05X

  Këtu është një tjetër interpretues i shkëlqyer. Tascam DR-05X vjen me një çmim shumë të volitshëm, ka cilësi të shkëlqyer tingulli, përfshin veçori të fuqishme dhe është i lehtë për t'u përdorur.

  • Mikrofoni kondensator stereo gjithëdrejtues kap tinguj të butë si dhe të lartë, dërrmues tingujt
  • Funksioni i mbishkrimit me regjistrimin me grusht ju lejon të modifikoni skedarët tuaj audio direkt në pajisje. Ai gjithashtu ka një veçori të zhbërjes në rast se redaktimi juaj shkon keq.
  • Kanë një ndërfaqe USB 2 in/2 që funksionon me Mac dhe PC
  • Funksioni i regjistrimit automatik mund të zbulojë tingullin dhe të fillojë regjistrimin
  • Kontrolli i shpejtësisë së luajtjes lejon riprodhimin nga 0.5X në 1.5X
  • Mbështeton kartën SD deri në 128 GB
  • Funksionon me dy bateri AA që zgjasin rreth 15 – 17 orë
  • Regjistrimet në format MP3 dhe WAV

  Ky kërkon disa konfigurime dhe mund të mos jetë aq i lehtë për t'u përdorur menjëherë jashtë kutisë. Ka pasur edhe disa ankesa për cilësinë e plastikës së përdorur në derën e baterisë. Në përgjithësi, ky është një regjistrues i bukur që funksionon mirë në mjedise të ndryshme.

  Si zgjodhëm regjistruesit dixhitalë të zërit

  Siç u tha më parë, ka një mori regjistruesish dixhital të zërit për të zgjedhur, kështu që është e vështirë të përcaktosh se cilat janë më të mirat për ty. Për të gjetur më të mirën nga këto produkte, ne shikuam specifikat e tyre dhei vlerësoi ata se si performojnë në fusha kritike që lidhen me përdorimin e tyre. Këto janë fushat kryesore që kemi shqyrtuar:

  Çmimi

  Regjistruesit dixhitalë të zërit kanë një gamë të gjerë çmimesh; shuma që shpenzoni do të varet nga nevojat tuaja dhe nga cilat veçori kërkoni. Në pjesën më të madhe, mund të gjeni të gjitha veçoritë që ju nevojiten dhe një pajisje cilësore me një kosto të arsyeshme.

  Cilësia e zërit

  Cilësia e regjistrimit përcaktohet nga cilësia e mikrofonin, shpejtësinë e biteve të regjistrimit dhe formatin e përdorur për skedarët audio. Filtrat mund të përdoren gjithashtu për të ndihmuar në uljen e zhurmës së sfondit.

  Mund të mos keni nevojë për regjistrim me besnikëri të lartë për shënimin personal, por mund të dëshironi që zëri të konvertohet në tekst nga një aplikacion transkriptimi. Në këtë rast, do të duhet të jetë mjaft e qartë për të përkthyer audion në tekst. Nga ana tjetër, nëse jeni duke përdorur regjistruesin për muzikë, do të dëshironi tingullin më cilësor të mundshëm.

  Formati i skedarit

  Çfarë formati skedari ) a përdor pajisja për të ruajtur audion tuaj? MP3? WAV? WMV? Formati, pjesërisht, do të përcaktojë cilësinë e skedarëve audio me të cilët duhet të punoni dhe mund të vendosë se cilat mjete, të tilla si softueri i transkriptimit, do të përdorni për t'i modifikuar dhe përdorur ato.

  Kapaciteti

  Kapaciteti i ruajtjes (së bashku me formatin e skedarit, cilësinë e audios dhe faktorë të tjerë) do të përcaktojë se sa audio mund të ruani në pajisje. ju nuk dëshironipër të regjistruar diçka jetike dhe për të zbuluar se nuk keni hapësirë ​​në regjistruesin tuaj!

  Zgjerueshmëria

  A ka pajisja kapacitet ruajtës të zgjerueshëm? Shumë prej tyre kanë një vend për një kartë SD ose mini SD, e cila ju lejon të zgjeroni hapësirën tuaj të ruajtjes. Plotësoni një kartë? Nuk ka problem. Thjesht hiqeni atë dhe futni një kartë të re bosh.

  Lehtësia e përdorimit

  Sa i lehtë është përdorimi i regjistruesit? Në shumicën e rasteve, qëllimi ynë në përdorimin e një regjistruesi audio të dedikuar është të jemi në gjendje të fillojmë regjistrimin shpejt në çdo kohë, në çdo situatë. Kërkoni një që është i thjeshtë për t'u përdorur dhe mund të fillojë të regjistrojë menjëherë. Nëse është e vështirë për t'u përdorur, atëherë është më mirë të përdorni vetëm telefonin tuaj.

  Jetëgjatësia e baterisë

  Jetëgjatësia e baterisë është një veçori thelbësore e çdo pajisjeje elektronike. Regjistruesit dixhitalë të audios nuk kërkojnë aq energji sa luajtësit e shiritit apo edhe telefonat, kështu që në përgjithësi kanë jetëgjatësi të gjatë të baterisë—por kjo variabël është diçka që duhet të merrni parasysh.

  Lidhja

  Në një moment, do të dëshironi të transferoni audion tuaj në një pajisje tjetër, si p.sh. një laptop. Sigurohuni që regjistruesi që zgjidhni të jetë i pajtueshëm me pajisjet ku do të ruani skedarët tuaj. Shumica e regjistruesve mund të lidhen me pajisjet Windows ose Mac. Ju gjithashtu do të dëshironi të dini se si lidhen ato—USB, Bluetooth, etj.?

  Lidhja direkte USB

  Shumë regjistrues më të rinj kanë një portë USB për lidhje direkte, e cila është i përshtatshëm. Këto lidhjeju lejon të lidhni pajisjen me laptopin tuaj ashtu si do të bënit një USB me gisht - nuk ka kabllo për të lidhur dhe transferuar skedarët tuaj audio.

  Karakteristika shtesë

  Këto janë këmbanat dhe bilbilat që mund ta bëjnë pajisjen më të lehtë (ose ndonjëherë më të komplikuar) për t'u përdorur. Zakonisht nuk janë të nevojshme, por mund të jetë mirë t'i keni.

  Besueshmëria/Qëndrueshmëria

  Kërkoni një pajisje që është e besueshme dhe e qëndrueshme. Nuk është e pazakontë të bjerë një regjistrues i vogël, kështu që ju dëshironi një që është bërë nga materiale të qëndrueshme dhe nuk do të thyhet herën e parë që bie në tokë.

  Fjalët e fundit

  Sa shpesh mendoni për një ide të shkëlqyer - ose diçka që duhet t'i tregoni dikujt - vetëm për ta harruar atë më vonë atë ditë? Kjo na ndodh të gjithëve. Kur na dalin ide të shkëlqyera, shpesh jemi të zënë duke bërë diçka tjetër; ne nuk kemi kohë të nxjerrim telefonat tanë për të shkruar një shënim ose për të regjistruar një mesazh për veten tonë.

  Këtu vijnë në ndihmë regjistruesit dixhitalë të zërit. Ato janë të lehta për t'u përdorur dhe ju lejojnë të regjistroni shpejt mendimet tuaja pa pasur nevojë të hutoni në telefon për të gjetur aplikacionin e duhur. Mund t'i ruani për më vonë pa humbur detaje, duke u siguruar që të keni mbledhur ato mendime të freskëta kur të jeni gati t'i kaloni ato.

  Ka shumë pajisje dixhitale të regjistrimit të zërit të disponueshme në treg dhe mund të jetë e vështirë për t'i renditur të gjitha ato. Ne kemi renditur disa nga më të miratsipër; shpresojmë se kjo do t'ju ndihmojë të kufizoni vendimin tuaj. Kur shikoni secilën prej tyre, sigurohuni që të keni parasysh cilësinë dhe veçoritë që ju nevojiten.

  Paç fat dhe na tregoni nëse gjeni ndonjë regjistrues tjetër dixhital të zërit që ju pëlqen!

  këto janë disa nga zgjedhjet tona kryesore, ka shumë të tjera për të zgjedhur. Më vonë në këtë përmbledhje, ne do të diskutojmë gjithashtu disa regjistrues të tjerë cilësorë të zërit. Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë!

  Pse më besoni mua për këtë udhëzues

  Përshëndetje, emri im është Eric dhe audio dixhitale ka qenë një interes për mua që nga fundi i viteve 70, kur mora kompjuterin tim të parë dhe mësuan se si të shkruajnë rutina të thjeshta për të krijuar tinguj qesharak. Në mesin e viteve '90, mora punën time të parë si inxhinier duke zhvilluar tingujt e alarmit dixhital për sistemet e njoftimit të urgjencës industriale. Që atëherë, kam kaluar në gjëra të tjera, por gjithmonë kam mbajtur interesin tim në fushën e audios.

  Si një inxhinier softuerësh dhe një shkrimtar, e di zhgënjimin e dokumentimit të asaj ideje të shkëlqyer, duke mos pasur një mënyrë e përshtatshme për ta regjistruar atë, dhe më pas duke i harruar detajet më vonë. Nëse jeni në mes të diçkaje dhe nuk keni një mënyrë të shpejtë dhe pa dhimbje për t'i regjistruar ato mendime, mund të humbni informacion të vlefshëm. Me kalimin e viteve, kam gjetur se të kesh një mënyrë të përshtatshme për t'i regjistruar ato ide mund të jetë një ndryshim real.

  Shpesh mendoj për zgjidhje për çështjet e softuerit ose ide për të shkruar ndërkohë që bëj diçka krejtësisht të palidhur—duke pritur takimi i vajzës sime te mjeku ortodont, shikimi i djalit tim në stërvitjen e basketbollit, etj. Me një regjistrues zëri dixhital, mund të filloj shpejt regjistrimin, të jap detajet e mendimeve dhe ideve të mia dhe t'i kem atogati për rishikim më vonë. Lehtë, apo jo? Mund të jetë me pajisjet e avancuara të disponueshme sot.

  Regjistruesi modern i zërit

  Përdorimi i një regjistrues zëri për të regjistruar mendimet dhe idetë tuaja nuk është diçka e re. Ju mund të keni parë diktafonë të vjetër në filma ose shfaqje televizive. Mendoni për skenat ku një mjek ose hetues privat mban rreth një magnetofon të madh e të rëndë për të dokumentuar mendime të rëndësishme. Nëse jeni mjaft i vjetër, mund të keni përdorur edhe një të tillë. Dikur kisha një nga ato regjistruesit e rëndë të kasetës si fëmijë në vitet '70. Më pas, në fund të viteve 80, kisha një regjistrues mikrokasetë, i cili ishte pak më i lehtë.

  Asnjëra nga këto nuk ishte e lehtë për t'u mbajtur dhe nuk ishte e përshtatshme për t'u përdorur. Për fat të mirë, regjistruesit modernë dixhitalë të zërit kanë bërë një rrugë të gjatë. Ato janë të thjeshta dhe aq kompakte sa mund t'i çojmë kudo që duam. Përdorimi i audios dixhitale ofron gjithashtu disa veçori që i bëjnë ata shumë më të fuqishëm se paraardhësit e tyre analogë.

  Regjistruesit modernë kanë një avantazh të veçantë ndaj regjistruesve analogë të ngjashëm me dinosaurët: nuk ka shirit magnetik ose pjesë lëvizëse. Jo vetëm që janë më të vegjël, më të lehtë dhe më kompakt, por janë gjithashtu më të besueshëm, nuk kërkojnë mirëmbajtje dhe kanë jetëgjatësi shumë më të gjatë të baterisë.

  Regjistruesit dixhitalë janë gjithashtu më të gjithanshëm. Ata mund të lidhen me kompjuterë dhe pajisje të tjera përmes USB ose Bluetooth. Gjetja e audios që keni regjistruar nuk kërkon kalim të shpejtë përpara ose kthim prapapërmes një kasete të tërë. Të dhënat dixhitale mund të transmetohen, modifikohen dhe manipulohen lehtësisht në një kompjuter apo edhe në një telefon.

  Ndërsa është e mundur të regjistroni zë dhe muzikë të drejtpërdrejtë në telefonat tanë, një regjistrues dixhital i dedikuar zëri mund ta bëjë këtë më mirë. Shpesh këto pajisje regjistrojnë me prekjen e një butoni—nuk ka patur nevojë për telefonin tuaj, zhbllokimin e ekranit, përpjekjen për të gjetur aplikacionin tuaj të zërit ndërkohë që ju mungon audioja që dëshironi të regjistroni.

  Me një regjistrues zëri dixhital, ju regjistroni mikrofon me cilësi të lartë të krijuar për të marrë zërin dhe muzikën duke bllokuar zhurmën e sfondit. Ato janë mjaft të vogla dhe mjaft të lehta për t'u futur në xhepin tuaj dhe e bëjnë të lehtë kthimin dhe gjetjen e audios që kërkoni. Këto pajisje të dedikuara e bëjnë të thjeshtë dhe të lehtë përqendrimin në atë që dëshironi të regjistroni.

  Kush duhet të marrë një regjistrues zëri dixhital?

  Deri më tani, ne kemi diskutuar përdorimin e një regjistruesi për të mbajtur dhe organizuar mendimet dhe idetë tona, në mënyrë që të mund të kthehemi tek ato më vonë, por ky është vetëm një përdorim për një regjistrues dixhital të zërit.

  Një nga aplikacionet më të zakonshme është që studentët të regjistrojnë leksionet e klasës. Si studentë, ne shpesh ulemi dhe mbajmë shënime; ndërsa shkruajmë, mund të na mungojnë shumë nga ato që thotë instruktori. Me një regjistrues zëri dixhital, ne mund të regjistrojmë të gjithë klasën ndërsa dëgjojmë me vëmendje, pastaj të kthehemi më vonë, të dëgjojmë përsëri dhe të mbajmë shënime.

  Ne shohim gjithashtu regjistrues zëri të përdorur nga media dhe lajmetpersonelit. Kur dikush është duke mbajtur një fjalim, ata mund ta regjistrojnë atë. Nëse i bëjnë pyetje folësit, ata regjistrojnë përgjigjet e folësit. Njerëzit e medias përdorin regjistrues gjatë intervistimit të subjekteve kur përgatitin histori ose përmbajtje.

  Muzikantëve iu duhen gjithashtu regjistruesit dixhitalë të zërit—jo vetëm për tekstet që vijnë në kokën e tyre, por edhe për ritmet dhe meloditë që mund t'u dalin gjatë ecja. Edhe nëse nuk kanë instrumente në dispozicion, ata mund të regjistrojnë veten duke kënduar një melodi ose duke trokitur në një ritëm, kështu që më vonë mund të kthehen dhe ta kthejnë atë në një këngë të paharrueshme.

  Aplikimet e muzikës dhe filmit janë të pafundme. Ju mund të dëshironi të regjistroni audion e koncertit të orkestrës së vajzës suaj. Nëse jeni duke filmuar një shfaqje, mund ta regjistroni audion veçmas nga kamera juaj për të marrë cilësi më të mirë të zërit. Regjistrimi i efekteve zanore në terren është shumë më i lehtë me këto njësi portative.

  Ka gjithashtu shumë përdorime në zbatimin e ligjit, hetimin privat dhe industrinë e sigurimeve. Ne sapo kemi gërvishtur sipërfaqen këtu. Aplikimet për regjistruesit dixhitalë të zërit janë pothuajse të pafundme.

  Regjistruesi më i mirë dixhital i zërit: The Winners

  Interpretuesi më i mirë i gjithanshëm: Sony ICDUX570

  Sony ICDUX570 është një regjistrues i jashtëzakonshëm që performon shumë mirë në të gjitha fushat. Nëse jeni duke kërkuar për një pajisje për të bërë të gjithë regjistrimin tuaj audio në situata dhe mjedise të shumta, kjo është ajopër ju.

  • Tri mënyra të ndryshme regjistrimi—Normal, Focus dhe Wide Stereo—ju japin opsione për mjedise të shumta regjistrimi
  • Dizajni i hollë dhe kompakt përshtatet pothuajse kudo
  • Mikrofoni stereo i integruar
  • Regjistrimi i aktivizuar me zë do të thotë që as nuk duhet të shtypni asnjë buton
  • Lidhja direkte USB nuk kërkon asnjë kabllo
  • 4 GB hapësira ruajtëse lejon 159 orë ruajtje audio në MP3 ose 5 orë në PCM lineare me cilësi të lartë
  • Sloti i kartës Micro SD për më shumë hapësirë ​​ruajtëse
  • Kontrolli dixhital i zërit ju mundëson të rregulloni shpejtësinë e luajtjes
  • Ndërfaqja e thjeshtë e përdoruesit e lehtë për t'u naviguar me tregues të nivelit të regjistrimit të lehtë për t'u lexuar.
  • Feku i kufjeve dhe foleja e mikrofonit të jashtëm
  • Karkim i shpejtë dhe jetëgjatësi e baterisë

  Unë kam përdorur produkte Sony për shumë vite. Ata nuk janë gjithmonë produktet më tërheqëse dhe mund të mos jenë performuesit më të mirë në kategori specifike, por një gjë që kam gjetur është se ato performojnë shkëlqyeshëm në të gjitha fushat e duhura. Kam zbuluar gjithashtu se ato zakonisht prodhojnë produkte të besueshme dhe të qëndrueshme ku mund të mbështeteni. Unë kam ende një televizor Sony Trinitron të vitit 1979 dhe funksionon mirë.

  Ky regjistrues dixhital zëri duket se verifikon përvojat e mia të mëparshme me produkte të tjera Sony. Cilësia e tij e regjistrimit të zërit është e jashtëzakonshme, veçanërisht regjistrimi i përditshëm i zërit për të cilin është krijuar. Mund të kryejë gjithashtu regjistrim me cilësi më të lartë kur nevojitet.Mikrofoni premium dhe tre mënyra të ndryshme regjistrimi sigurojnë audio me tingull të mrekullueshëm në çdo mjedis.

  Ndërfaqja është e përkryer për regjistrimin e përgjithshëm të shënimeve, fjalimit dhe leksioneve. Butoni i regjistrimit ose regjistrimi i aktivizuar me zë e bën jashtëzakonisht të thjeshtë për t'u përdorur. Opsionet e tij të formatit të skedarëve, ruajtja dhe bateria me karikim të shpejtë e bëjnë atë një nga regjistruesit më të gjithanshëm në klasën e tij.

  Me shumë konkurrentë atje, madje edhe produkte të tjerë të Sony, ICDUX570 ngrihet në krye. Ky mund t'i bëjë pothuajse të gjitha. Performanca, shkathtësia dhe veçoritë e tij të jashtëzakonshme shtohen për ta bërë këtë interpretuesin tonë më të mirë të gjithanshëm. Së fundi, i bën të gjitha me një çmim shumë të arsyeshëm.

  Më e mira për audiofilët dhe muzikantët: Roland R-07

  Nëse jeni muzikant ose jeni vërtet i apasionuar pas audios me cilësi të lartë në regjistrim, hidhini një sy Rolan d R-07. Ndërsa performon mirë në regjistrimin e zërit, ai shkëlqen në regjistrimin e muzikës dhe llojeve të tjera të audios si efektet zanore.

  Krahasimi i cilësisë së zërit të një smartphone me Roland është si nata me ditën. Ju do të vini re menjëherë ndryshimin; të gjitha mendimet për të përdorur telefonin për të regjistruar audio do të zhduken.

  • Mikrofonët e dyfishtë të nivelit të lartë kapin audio në mono ose stereo.
  • Aftësia për të regjistruar 24 bit/96 KHz me cilësi të lartë Formati WAV ose skedarët MP3 deri në 320 Kbps
  • Veçoria e regjistrimit të dyfishtë ju lejon të regjistroni në të dy formatet në të njëjtën kohë.
  • 9"Skenat" ose cilësimet e nivelit të paracaktuar janë të disponueshme për pothuajse çdo mjedis regjistrimi.
  • Cilësimet e skenës mund të personalizohen dhe ruhen për përdorim në të ardhmen.
  • Një telekomandë disponohet nëpërmjet Bluetooth si nga Android ashtu edhe nga iOS pajisjet.
  • Prapa e saj e gomuar redukton zhurmën e trajtimit.
  • Të vogla dhe të lehta
  • 2 bateri AA lejojnë 30 orë kohë riprodhimi ose 16 orë regjistrim.
  • LCD e lehtë për t'u lexuar

  Roland ka vite që projekton dhe prodhon instrumente dhe pajisje muzikore më të mira. Si një nga liderët në inxhinierinë audio, nuk është për t'u habitur që ky regjistrues është i mbushur me teknologji që ju ndihmon të regjistroni audio me cilësi të lartë.

  Me madhësinë e tij kompakte, është pothuajse si të mbani një studio të vogël regjistrimi në xhep. Do të kisha dashur të kisha një nga këto në ditët e mia të projektimit të sistemeve audio dhe krijimit të tingujve të alarmit. Pajisjet e mëdha që kishim mbushur një anë të tërë të një dhome. Me këtë pajisje, unë mund të kisha dalë në fushë dhe të regjistroja efekte të vërteta zanore me zë të jashtëzakonshëm—në një pjesë të vogël të gjurmës.

  Aftësia e regjistrimit të dyfishtë është një veçori e shkëlqyer. Nivelet e hyrjes, të cilat mund të zgjidhen duke përdorur butonin "Rehearsal", dhe skenat e ndryshme që ju lejojnë të zgjidhni nga disa paracaktime, janë një shtesë e shkëlqyer. Skenat janë quajtur me vend: Music HiRes, Field, Loud Practice, Vocal, dheMemo vokale. Mund të dalloni lehtësisht se cilat të përdorni në cilësime të caktuara.

  Të gjitha konfigurimet e provës dhe skenës mund të rregullohen për t'iu përshtatur nevojave tuaja dhe më pas mund të ruhen për përdorim në të ardhmen. Mund të duket sikur do ta bënte mjaft të ndërlikuar përdorimin e kësaj pajisjeje dhe mund të jetë nëse jeni dikush që dëshironi të rregulloni mirë cilësimet. Megjithatë, për shkak të paracaktimit, përdorimi i R-07 mund të jetë po aq i thjeshtë sa prekja e disa butonave.

  Teknologjia Bluetooth lejon që regjistruesi të kontrollohet nga distanca me një pajisje Android ose iOS. Mund të jetë i dobishëm nëse dëshironi ta vendosni regjistruesin tuaj pranë skenës për një performancë, fjalim, etj., dhe ta kontrolloni atë nga e gjithë dhoma. Lidhja në distancë ju lejon të bëni më shumë sesa thjesht të filloni dhe të ndaloni regjistrimin: gjithashtu mund të kontrolloni nivelet e hyrjes menjëherë nga lidhja juaj në distancë.

  Roland R-07 është ende shumë i përballueshëm. Është një opsion i shkëlqyer që funksionon jo vetëm për regjistrimin e zërit të përditshëm, por edhe për situatat e regjistrimit me besnikëri të lartë.

  Zgjedhja më e mirë buxhetore: EVISTR 16 GB

  Ndërsa dy zgjedhjet tona të tjera fituese janë relativisht të përballueshme, ne donim të zgjidhni një zgjedhje buxhetore që ofron të gjitha mjetet që ju nevojiten për të regjistruar audio cilësore. EVISTR 16 GB i përshtatet kësaj faturë. Për një zgjedhje buxhetore, ai është i ngarkuar me shumë nga veçoritë që do të shihni në një produkt me çmim të lartë.

  • Profili i tij 4"x1"x0.4" mund të përshtatet pothuajse kudo dhe peshon vetëm 3,2

  Unë jam Cathy Daniels, një eksperte në Adobe Illustrator. Unë e kam përdorur softuerin që nga versioni 2.0 dhe kam krijuar mësime për të që nga viti 2003. Blogu im është një nga destinacionet më të njohura në ueb për njerëzit që duan të mësojnë Illustrator. Përveç punës sime si blogere, unë jam gjithashtu një autor dhe një dizajner grafik.