8 Alternativat më të mira të ScreenFlow për Windows PC në 2022

 • Shperndaje Kete
Cathy Daniels

Për ata prej jush që po kërkoni për ScreenFlow për Windows, më vjen keq t'ju njoftoj se nuk ka ende një version të disponueshëm për PC.

Kam përdorur ScreenFlow për Mac në MacBook Pro im që nga viti 2015 (shih rishikimin tonë të ScreenFlow). Është një aplikacion fantastik për redaktimin e videove dhe regjistrimin e ekranit dhe më pëlqen.

Por Telestream, krijuesi i aplikacionit, nuk ka nxjerrë ende një version PC të ScreenFlow. Ndoshta është në axhendën e tyre. Ndoshta është një produkt që nuk do të dalë kurrë.

Për kuriozitet, kontaktova ekipin e tyre në Twitter disa vite më parë. Ja çfarë thanë ata:

jo, për fat të keq, nuk kemi plane aktuale për një version PC të ScreenFlow. Megjithatë, është gjithmonë një mundësi!

— ScreenFlow (@ScreenFlow) 27 korrik 2017

Dhe që nga përditësimi i këtij artikulli, ata ende nuk e kanë lëshuar versionin e Windows. Në këtë artikull, unë do të ndaj disa alternativa të shkëlqyera të stilit ScreenFlow për përdoruesit e Windows PC.

Shënim: Të gjitha zëvendësimet e listuara më poshtë nuk janë programe falas, megjithëse disa ofrojnë prova falas. Nëse jeni duke kërkuar për një redaktues video krejtësisht falas si Windows Movie Maker (tani i ndërprerë), për fat të keq, ky artikull nuk është për ju.

1. Adobe Premiere Elements

 • Çmimi: 69,99 $
 • Kliko këtu për ta marrë nga faqja zyrtare e Adobe.

Nëse jeni një adhurues i familjes Adobe dhe dëshiron një zgjidhje ekonomike për editimin e videove, Adobe PremiereElements është mjeti për ju. Elements e bën të lehtë për të gjitha nivelet e entuziastëve të videove që të bëjnë filma me pamje të mrekullueshme dhe t'i kthejnë ato në kryevepra. Mësoni më shumë nga ky rishikim që kemi.

Shënim: pasi të ndiheni rehat duke përdorur të gjitha veçoritë në Premiere Elements, mund të dëshironi t'i jepni një mundësi Adobe Premiere Pro CC, megjithëse versioni Pro është shumë më i shtrenjtë.

2. Filmora për Windows

 • Çmimi: 49,99 $
 • Kliko këtu për të marrë Filmora nga faqja zyrtare e Wondershare .

Nëse doni një alternativë më të lirë, merrni parasysh Wondershare Filmora, një mjet i fuqishëm për redaktimin e videos që ofron vlerë të mirë për krijuesit fillestarë dhe të ndërmjetëm të videove. Është e përkryer për ata që duan të përqendrohen në krijimtarinë në vend që të mbërthehen në gjëra teknike.

Shiko më shumë në rishikimin tonë të plotë të Filmora.

 • Çmimi: 59,99 $
 • Kliko këtu për të marrë PowerDirector nga faqja zyrtare e Cyberlink.

PowerDirector është perfekt për redaktimin e videove dhe krijimin e rrëshqitjeve. Nëse prioriteti juaj është të krijoni shpejt një projekt të thjeshtë filmi në shtëpi, PowerDirector është redaktori më i mirë i videos në këtë listë. Bën një punë të shkëlqyer për ta bërë procesin e redaktimit pa dhimbje.

Lexo rishikimin tonë të plotë të PowerDirector këtu.

4. Movavi Video Editor

 • Çmimi: 39,95 $
 • Kliko këtu për të marrë Movavi VideoRedaktori nga faqja e tij zyrtare.

Movavi është një tjetër redaktues videosh i lehtë për t'u përdorur dhe i lehtë për t'u mësuar për përdoruesit e rastësishëm nëse dëshironi të krijoni video për ueb dhe t'i ndani ato me miqtë apo familjen. Është ndoshta redaktori më i lirë i videove komerciale atje. E vetmja gjë që nuk na pëlqen është se programi nuk ofron veçori të regjistrimit të ekranit siç bëjnë shumë nga konkurrentët e tij.

Mësoni më shumë rreth Movavi Video Editor nga rishikimi ynë i detajuar.

5 . MAGIX Movie Studio

 • Çmimi: 69,99 $
 • Kliko këtu për të marrë Film Studio nga faqja zyrtare e MAGIX.

MAGIX Movie Studio është një softuer i shkëlqyeshëm për të bërë filma, shfaqje televizive dhe reklama të bukura. Programi ka një sërë efektesh video, opsione titujsh dhe shabllone filmash nga të cilët mund të zgjidhni. Ai gjithashtu mbështet 4K dhe gjurmimin e lëvizjes. Sidoqoftë, nuk është redaktuesi më i lehtë i videos për t'u përdorur: i mungojnë mjetet e importit dhe organizimit. Ne gjithashtu e rishikuam programin këtu.

6. Camtasia për Windows

 • Çmimi: $199
 • Kliko këtu për të marrë Camtasia nga faqja zyrtare e TechSmith.

Camtasia është konkurrenti më i afërt i ScreenFlow për përdoruesit e Mac. Unë kam përdorur Camtasia për Mac për më shumë se dy vjet. Gjëja që më pëlqen më shumë në program është se TechSmith, krijuesi i Camtasia, e zvogëlon kurbën e të mësuarit në minimum: Është shumë e lehtë për t'u përdorur. Gjithashtu, ofron njëaplikacion falas celular për Android dhe iOS që ju lejon të transferoni me shpejtësi media nga telefonat/tabletat në program.

Lexo më shumë nga rishikimi ynë i thelluar i Camtasia.

7. VEGAS Pro

 • Çmimi: Duke filluar nga 399 dollarë (versioni i modifikimit)
 • Vizitoni faqen zyrtare për të marrë Vegas Pro.

Ashtu si ScreenFlow është vetëm për Mac, VEGAS Pro synon përdoruesit e PC. Ai i takon plotësisht nivelit më të lartë të redaktuesve të videove. Çmimi i tij mund të trembë shumë hobistë, por nëse qëllimi juaj është të krijoni video të nivelit të lartë për përdorim komercial, ju merrni atë që paguani këtu.

Mund të mësoni më shumë nga rishikimi ynë i Vegas Pro nëse ia vlen atë për të blerë këtë redaktues profesional të videos.

8. Adobe Premiere Pro

 • Çmimi: duke filluar nga 19,99 $/muaj (plani vjetor, me pagesë mujore)
 • Kliko këtu për ta marrë nga faqja zyrtare e Adobe.

Ndërsa Adobe Premiere Elements është për përdoruesit bazë, Premiere Pro është për përdoruesit e fuqishëm që duan për të bërë video me pamje profesionale. Ne besojmë se është një mjet i domosdoshëm nëse doni një karrierë si redaktues video. Krahasuar me Sony Vegas, Adobe Premiere përdoret më gjerësisht dhe vjen me më shumë veçori. Megjithatë, është më i shtrenjtë se Sony Vegas pas 18 muajsh pagesën e tarifës së lartë të abonimit.

Mësoni më shumë në rishikimin tonë të Adobe Premiere Pro këtu.

Kjo është ajo. Më thuaj çfarë mendon? A dini ndonjë të mirë tjetëralternativa ndaj ScreenFlow për Windows? Apo Telestream ka lëshuar një version për PC? Do ta përditësoj këtë artikull për ta bërë më të saktë dhe më gjithëpërfshirës.

Unë jam Cathy Daniels, një eksperte në Adobe Illustrator. Unë e kam përdorur softuerin që nga versioni 2.0 dhe kam krijuar mësime për të që nga viti 2003. Blogu im është një nga destinacionet më të njohura në ueb për njerëzit që duan të mësojnë Illustrator. Përveç punës sime si blogere, unë jam gjithashtu një autor dhe një dizajner grafik.